Czy kota powinniśmy kąpać?

Czy wiesz, że Twój kot potrafi spędzić na czynnościach pielęgnacyjnych połowę czasu, jaki przypada na jego dzienną aktywność? Czy w związku z tym, kota trzeba kąpać? Na to pytanie nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Ogólnie rzecz biorąc, Twój kot nie potrzebuje częstych kąpieli, jednakże czasami warto go dobrze umyć.

Przede wszystkich kąpiemy koty z długą okrywą włosową, z miękkim i delikatnym futrem. Jak często? Koty wystawowe przed każdym pokazem, aby wyglądały idealnie, natomiast koty, z którymi nie jeździmy na wystawy wystarczy wykąpać dwa razy do roku.

Koty krótkowłose oraz pozbawione podszerstka nie wymagają kąpieli. Aby utrzymać ich futro w czystości wystarczy użyć dobrej jakości suchego szamponu lub specjalnych chusteczek pielęgnujących.

Jak kąpać?

Kąpiel nie jest naturalnym doświadczeniem dla kotów, dlatego większość z nich nie przepada za tym. Jeśli to możliwe, umyj go w miejscu, w którym spędza większość czasu. Miejsce, które zna, sprawi, że kąpiel będzie mniej stresująca.

Będziesz potrzebować:

Duże wiadro lub wanna.
Szampon dla kota
Ciepła woda (nie za gorąco lub za zimno)
Ręcznik.

Najważniejsza rzeczą podczas kąpieli jest szampon, musi być dobrej jakości, który nie wpływa na strukturę futra i na umaszczenie. Napełnij wiadro lub wannę ciepłą wodą. Utrzymuj poziom wody stosunkowo nisko.Powoli umieść kota do wody, pozwól mu stopniowo przyzwyczaić się do temperatury wody. Gdy znajdzie się w wodzie, zacznij polewać go od ogona na szyję. Uważaj na delikatne i wrażliwe miejsca – uszy, wąsy, nos i oczy. Wmasuj niewielką ilości szamponu dla kota na futro. Pamiętaj, aby dokładnie spłukać cały szampon. Po kąpieli dokładnie wytrzyj kota ręcznikiem i umieść go w ciepłym pomieszczeniu do całkowitego wyschnięcia.

Menu

Ustawienia

Click for more products.
No products were found.

Załóż konto Klienta, aby zapisać ulubione produkty

Zaloguj się